HAKKIMDA

4 yaşında ezbere söylediğim Zeki Müren şarkılarını saymazsak 9 yaşında Boğaziçi Musiki Vakfı'nın Sözer Yaşmut yönetimindeki çocuk korosunda müzik hayatına başladım. Ortaokulda piyano, lisede gitar çalmaya ve üniversitede Ney üflemeye başladım.

İTO Anadolu Ticaret Lisesi'nde okurken çeşitli müzik gruplarında vokal&gitar olarak yer aldım. İlk bestelerimi yaptım. İstanbul Üniv. Turizm İşletmeciliği Böl. 'de okurken bir yandan İstanbul'un prestijli otellerinde (Swiss'otel - Hilton) çalışıyor, Boğaziçi Üniv. çıkışlı Mavi Topluluk Korosunda Tenor olarak söylüyor ve gönüllü olarak huzur evi ve hastanelerde müzik terapi etkinlikleri yapıyordum.

1997/2008 yılları arasında otel & restaurant maliyet muhasebesi uzmanı olarak Sardunya Catering -Divan Oteli'nde ve sonrasında aynı alandaki yazılım & otomasyon firmasında çalıştım. (MICROS-OMNI)

2006 da Aylin Şenol'un teşvikiyle Orff yaklaşımı ile tanıştım ve Onur Erol'dan aldığım eğitimler sonrasında müzik eğitimi ile profesyonel ilgilenmeye başladım. Türkiye'deki pek çok eğitimin ardından 2009'da Avusturya Mozart Üniversitesi Orff İnstitute 'de Yaz dönemi kursunu bitirdim. Burada Orff yaklaşımı ile Beden Perküsyonu, Müzik Doğaçlamaları, Modern dans vb. konularda Keith Terry, Doug Goodkin, Prof. Ulrike Jungmair gibi önemli isimlerden eğitim aldım.
2008'den bu yana ana okulları ve kolejlerde müzik branş dersi eğitmeni olarak çalışmaktayım.

2002 'de solist olarak katıldığım "Kör Talih" grubum ile 2007'de "Sufi Rock" sentezli 10 şarkılık Nazar adlı albümümüzü yayınladık. TRT belgesel ve müzik kanallarında grup ve müziği ile ilgili iki ayrı program yapıldı. Alamet adlı şarkımız Video Klip olarak da  yayınlandı.

Yoga ya olan ilgim nedeniyle 2010 ve 2013'de iki kez Hindistan'a giderek S-VYASA YOGA Üniversitesinden Yoga eğitmeni sertifikası aldım.

2002/2014 yılları arasında GEA arama&kurtarma ve ekoloji ekibi bünyesinde onlarca operasyon ve tatbikatta ekip üyesi ve takım lideri olarak yer aldım. Deprem eğitimleri, okul tadilatları, sosyal hizmet ve yardım kampanyalarını yürüttüm. Bu tecrübeyi teorik olarak pekiştirmek amacıyla 2.Üniversite eğitimleri kapsamında Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü'nü bitirdim.

2019/2021 arası Üsküdar/Bulgurlu'da açtığım atölye ve etkinlik mekanı HALKA kültür sanat 'da eşim Sezgi ile birlikte  (www.sezgidurgun.com) dostlarımızın da katılımıyla bölge halkına pek çok kültürel etkinlik, seminer, atölye vb. hizmeti sunduk.   (instagram/halka.kultursanat)

Pandemi döneminde “Ailece Öyküler” adlı podcast yayınına başladık. Radyo tiyatrosu tadında ailece seslendirdiğimiz öyküleri dinleyicilerimizle buluşturmaktayız.

2019'de kurulan  CARL ORFF Vakfı'nın Türkiye'de akredite ettiği ORFFDER (Anadolu Orff-Schulwerk Derneği) ve OrffDer Orkestra üyesiyim.